פתח שירות

קראת על השירותים שלנו ואתה מעוניין לקבל שירות? נשמח לעזור

 

Share

תנאי שימוש למערכת שיחת הווידאו

שימ/י לב: המידע המופיע על מסך המחשב שלך עלול להיחשף לעיני הסובבים, ובכלל זה בני משפחה ו/או כל אדם אחר המצוי בקרבתך בעת השימוש במערכת.

 

בתום השיחה במערכת מוטלת על המשתמש/ת אחריות בלעדית להסיר את המידע, ו/או את נתוני הזיהוי, ו/או כל נתון אחר, אשר עלול לאפשר גישה למידע ו/או לשירות למי שאינו מורשה לכך. אני פוטר/ת בזאת את מדיקס מכל אחריות ו/או חבות בגין אי־ביצוע הסרה כאמור.

close
דף הביתליווי נפשי ואישילמה צריך ליווי נפשי ואישי

למה צריך ליווי נפשי ואישי

למה צריך ליווי נפשי ואישי

מחלה קשה מעוררת פעמים רבות תחושות של דיכאון וחרדה. ליווי נפשי עשוי לסייע לך להשיב את השליטה על חייך וגם לשפר את סיכויי ההצלחה של הטיפול

תקופת התמודדות עם מחלה קשה היא תקופה סוערת ומטלטלת. ברגע אחד חייך משתנים מן הקצה אל הקצה. חולים רבים, יותר מ-50%, חווים בתקופה זו תחושות חרדה, חוסר אונים, אובדן שליטה ודיכאון. תוצאות הטיפול הגופני, הפיזי, מושפעות מאוד מהמצב הנפשי ולכן ככל שניתן לעזור לאנשים להתגבר על החלקים החרדתיים־דכאוניים במהלך ההתמודדות, כך משתפרים הסיכויים שלהם להצליח בטיפול הרפואי.

איך ליווי פסיכו סוציאלי יכול לעזור?

 

 1. ידע
  במרבית המקרים, ככל שהידע רב יותר כך רמת החרדה מהמחלה פוחתת. הצוות הפסיכו־סוציאלי מסייע בארגון הידע הקיים ומוסר מידע רלוונטי נוסף, תוך דיאלוג עם הצוות הרפואי.

 2. ארגון
  ההתמודדות עם המחלה מחייבת שינוי הרגלים ברמה האישית וברמה המשפחתית. אנחנו עוזרים "לעשות סדר" - מי ייקח אחריות על התפקידים בבית? איך לספר לילדים? מי יסייע בטיפול? איך יש להיערך מבחינה כלכלית?

 3. תמיכה
  התייחסות אמפטית ומתן מקום לאירועים המשמעותיים העוברים על החולה ועל בני משפחתו.

 4. העצמה
  מתן כלים להעצמה אישית במטרה לאפשר המשך של הפעילויות שאותן המטופל אוהב, רגיל ומסוגל להמשיך לקיים, ומינוף המחלה כהזדמנות לאימוץ פעילויות חדשות.

 5. צמיחה
  גיוס כוחות פנימיים לסיוע בשליטה במצב, שימור תקווה ואמונה, השלמה ובחינה משותפת של אפשרויות הצמיחה מהמצב הקיים.
שאלות נפוצות >