פתח שירות

קראת על השירותים שלנו ואתה מעוניין לקבל שירות? נשמח לעזור

 

Share

תנאי שימוש למערכת שיחת הווידאו

שימ/י לב: המידע המופיע על מסך המחשב שלך עלול להיחשף לעיני הסובבים, ובכלל זה בני משפחה ו/או כל אדם אחר המצוי בקרבתך בעת השימוש במערכת.

 

בתום השיחה במערכת מוטלת על המשתמש/ת אחריות בלעדית להסיר את המידע, ו/או את נתוני הזיהוי, ו/או כל נתון אחר, אשר עלול לאפשר גישה למידע ו/או לשירות למי שאינו מורשה לכך. אני פוטר/ת בזאת את מדיקס מכל אחריות ו/או חבות בגין אי־ביצוע הסרה כאמור.

close

אחותי, איפה את?

13/03/2016 | עדכון: 12/04/2016 | מאת: מערכת מדיקס

איכות בית החולים והרופא המטפל הם בדרך כלל השיקולים המרכזיים שלנו בבחירת המקום להתאשפז בו. אבל, מחקר חדש מראה שלא פחות חשוב לבדוק את מספר האחיות במחלקה

כשמתעוררת בעיה רפואית ואנחנו נדרשים לאשפוז, בדרך כלל נבדוק היטב באיזה בית חולים כדאי לנו להתאשפז ומיהם הרופאים המומלצים. רובנו לא לוקחים בחשבון שיקול אחד שהוא לא פחות חשוב – מהו היחס בין אחיות למטופלים במחלקה. אבל, זהו אחד הגורמים המשפיעים על כך שתצאו מבית החולים בחיים.
 
מחקר חדש, שנערך ע"י אוניברסיטת סאותהמפטון וקינגס קולג' בלונדון ובדק נתונים של 137 מרכזים רפואיים בבריטניה, גילה כי הסיכון של מטופלים למות גבוה יותר אם הם מטופלים על ידי אחות האחראית על יותר מ-6 מטופלים.
 
מניתוח נתוני התמותה עולה כי הם קטנים ב-20% במקומות שבהן אחות מוסמכת הופקדה על 6 מטופלים או פחות, לעומת מקומות שבהם אחות אחת הייתה אחראית על לפחות 10 מאושפזים.
 
בבריטניה ניסו לפתור את בעיית המחסור באחיות, או בתקנים לאחיות, על ידי גיוס של כוח אדם פחות מיומן למחלקות בבתי החולים, בדומה לרעיון של תפקיד עוזר רופא שמבקשים לנסות בישראל. אבל, מהמחקר עולה כי הרעיון הזה לא כל כך מוצלח. אחת החוקרים, ד"ר ג'יין בול: "ההעסקה של אחיות מוסמכות היא קריטית. בבתי חולים שהצוות שלהם מורכב מכוח עזר שאינו מיומן אחוז התמותה גבוה יותר".
 
על פי ממצאי דו"ח "כוח אדם במקצועות הבריאות" לשנת 2014, שפירסם בתחילת השנה משרד הבריאות, שיעור האחיות המועסקות בישראל מוסיף להיות נמוך מאוד ועומד על 4.9 אחיות לאלף נפש, זאת לעומת 9.8 אחיות בממוצע לאלף איש במדינות המפותחות.
לא הכל שחור: הצד האופטימי של מגיפת הקורונה
לא הכל שחור: הצד האופטימי של מגיפת הקורונה
4 מהפכות רפואיות שנולדו בעקבות מגפות
4 מהפכות רפואיות שנולדו בעקבות מגפות
נכון או לא נכון? גם הגופים הרשמיים מתקשים לספק מידע מהימן על הקורונה
נכון או לא נכון? גם הגופים הרשמיים מתקשים לספק מידע מהימן על הקורונה