פתח שירות

קראת על השירותים שלנו ואתה מעוניין לקבל שירות? נשמח לעזור

 

Share

תנאי שימוש למערכת שיחת הווידאו

שימ/י לב: המידע המופיע על מסך המחשב שלך עלול להיחשף לעיני הסובבים, ובכלל זה בני משפחה ו/או כל אדם אחר המצוי בקרבתך בעת השימוש במערכת.

 

בתום השיחה במערכת מוטלת על המשתמש/ת אחריות בלעדית להסיר את המידע, ו/או את נתוני הזיהוי, ו/או כל נתון אחר, אשר עלול לאפשר גישה למידע ו/או לשירות למי שאינו מורשה לכך. אני פוטר/ת בזאת את מדיקס מכל אחריות ו/או חבות בגין אי־ביצוע הסרה כאמור.

close
דף הביתבלוגחבל על כל טיפה – שש עובדות מדהימות על דם

חבל על כל טיפה – שש עובדות מדהימות על דם

24/06/2018 | מאת: צוות מדיקס
חבל על כל טיפה – שש עובדות מדהימות על דם

לעיתים קרובות, הפחד מהדקירה הוא שגורם לאנשים להימנע מלתרום דם, אולם חשוב לדעת שלתרומת דם יש יתרונות עצומים. תרומה של מנת דם אחת (350 מ"ל), שהפקתה אורכת 45 עד 60 דקות, יכולה להציל את חייהם של שלושה אנשים והיא גם מועילה לבריאותו של התורם. קבלו שש עובדות אשר ללא ספק ידהימו אתכם.

 

העולם תלוי בציבור הרחב שיתנדב לתרום דם כדי להציל את חייהם של נזקקים רבים. על פי הערכות, כ-108 מיליון מנות דם נתרמות בכל שנה בעולם, אולם במדינות רבות, הדרישה למנות דם איכותיות עולה על ההיצע הזמין. נכון לעכשיו, רק 62 מדינות קרובות למילוי הצורך שלהן בדם. לו רק 3% מתושבי כל מדינה היו תורמים דם, לא היה יותר מחסור במנות דם.

 

ישנם יתרונות בריאותיים למי שתורם דם. ראשית, תחושת הסיפוק שבתרומה לזולת מסייעת בהפגת מתח ובשיפור ההרגשה. בעת תרומת דם, אנו שורפים 650 קלוריות, מפחיתים את הסיכון לפתח סרטן, משפרים את בריאות הלב וכלי הדם, ומרעננים את הגוף עם תאי דם חדשים וטריים.

 

שש עובדות מדהימות על דם:

  1. במהלך חיינו, הלב יזרים בגוף דם בנפח השווה ל- 95.4 בריכות שחיה אולימפיות.
  2. אם נביט אל עבר שמים בהירים נוכל לראות גופיפים לבנים הצפים להם בשדה הראיה. אלו הם תאי דם לבנים הקרויים צפונים (floaters).
  3. אם נחבר זה לזה את כל כלי הדם של אדם מבוגר, הם יוכלו להקיף את כדור הארץ 2.5 פעמים.
  4. כדורית דם אדומה יכולה להשלים מחזור תנועה שלם דרך כל הגוף ב-30 שניות בלבד.
  5. הלב האנושי מזרים דם בלחץ כה גבוה עד כי הוא מסוגל להתיז דם למרחק של 9 מטרים.
  6. במקרה חירום, ניתן להשתמש במי קוקוס כתחליף לנוזל פלסמה הודות להיותם עשירים בנתרן ועניים באשלגן.