פתח שירות

קראת על השירותים שלנו ואתה מעוניין לקבל שירות? נשמח לעזור

 

Share

תנאי שימוש למערכת שיחת הווידאו

שימ/י לב: המידע המופיע על מסך המחשב שלך עלול להיחשף לעיני הסובבים, ובכלל זה בני משפחה ו/או כל אדם אחר המצוי בקרבתך בעת השימוש במערכת.

 

בתום השיחה במערכת מוטלת על המשתמש/ת אחריות בלעדית להסיר את המידע, ו/או את נתוני הזיהוי, ו/או כל נתון אחר, אשר עלול לאפשר גישה למידע ו/או לשירות למי שאינו מורשה לכך. אני פוטר/ת בזאת את מדיקס מכל אחריות ו/או חבות בגין אי־ביצוע הסרה כאמור.

close
דף הביתבלוגחמש עצות לעמוד שדרה בריא

חמש עצות לעמוד שדרה בריא

25/09/2018 | מאת: צוות מדיקס
חמש עצות לעמוד שדרה בריא

אנו נוטים לזלזל בחשיבותה של יציבה נכונה על בריאותנו הכללית ומתייחסים לנושא רק כאשר אנו חווים כאבים וחוסר נוחות הנובעים בדר"כ מהזנחה.  על מנת להמנע מכאבי גב עדיף ללא ספק להקדיש מחשבה וזמן בפעילות מונעת בשגרת חיינו.

להלן חמש עצות שיסייעו לכם לשמור על גב בריא.

  1. מצב ישיבה – מומחים מעריכים כי עובד משרדי יושב בממוצע כ-10 שעות ביום, לא כולל זמני נסיעות, אכילה או צפייה בטלוויזיה. ישיבה ממושכת עלולה להיות מסוכנת ומגדילה את הסיכוי לכאבי מפרקים ושרירים, מחלות לב, סכרת, השמנת יתר, סרטן ודיכאון. מומלץ לעמוד ולהתמתח במשך מספר דקות כל שעה על מנת להימנע מכאבי גב.
  2. ארגונומיה – מומלץ לסדר את מנח הגוף באופן המקל על המתח בעמוד השדרה כאשר אתם יושבים. מומלץ לשבת כאשר רגליכם נוגעות ברצפה, או לחילופין הניחו אותן על דרגש מתחת לשולחן.יש לשמור על גובה מאוזן של הברכיים עם האגן ולהקפיד להתאים את עמדת העבודה שלכם לגופכם ולמשימות היומיומיות הנדרשות מכם. שולחן וכיסא ארגונומיים יאפשרו לכם לנוע ביעילות מבלי לגרום לנזקים מיותרים.
  3. תתחילו לזוזעל פי ארגון הבריאות העולמי כ- 23% מהמבוגרים ו-81% מהמתבגרים ההולכים לבית ספר אינם פעילים מספיק. 30 דקות של פעילות גופנית מתונה עד גבוהה במשך 5 פעמים בשבוע יכולה לשפר את הבריאות, זרימת הדם, טונוס השריר וחוזקו. אימונים לחיזוק שרירי הליבה כמו פילאטיס מסייעים בהפחתת כאבי גב ותומכים בעמוד השדרה לשיפור היציבה.
  4. שינה נוחה – לעמוד השדרה עקמומיות טבעית, שמטרתה מתן תמיכה המתאימה לגופנו ומניעת לחצים ונזקים לשרירים ולעצבים השדרתיים. מזרנים קשיחים נוטים לעיתים לגרום לכאבים ולחצים באזורים כמו האגן והכתפיים ואף יכולים להחריף כאבים קיימים ולכן יש לוודא שהמזרון שלכם נותן לעמוד השדרה את התמיכה הנדרשת ומאפשר שכיבה במנח הדומה ליציבה נכונה בעמידה. בשכיבה על הצד, מומלץ למקם כרית בין הברכיים על מנת להפחית את הלחץ בעמוד השדרה והגב התחתון.
  5. נעל תומכת – הגוף מושפע מתנועת כפות הרגליים בהליכה , וכאבי גב מיוחסים לעתים לבחירת נעליים לקויה. הליכה ללא תמיכה נכונה, לפרקי זמן ממושכים, עלולה לתרום לפריצות דיסק ולהפרעות נוספות לעמוד השדרה שעלולות להוביל ללחץ על עצבים, כאבים ופגיעה בתנועה. וודאו שאתם נועלים נעליים תומכות המאפשרות לכף הרגל לדרוך ראשית על העקב, מגלגלות את הקשת פנימה ומביאות את כרית כף הרגל קדימה ובעקבותיה הבהונות.