פתח שירות

קראת על השירותים שלנו ואתה מעוניין לקבל שירות? נשמח לעזור

 

Share

תנאי שימוש למערכת שיחת הווידאו

שימ/י לב: המידע המופיע על מסך המחשב שלך עלול להיחשף לעיני הסובבים, ובכלל זה בני משפחה ו/או כל אדם אחר המצוי בקרבתך בעת השימוש במערכת.

 

בתום השיחה במערכת מוטלת על המשתמש/ת אחריות בלעדית להסיר את המידע, ו/או את נתוני הזיהוי, ו/או כל נתון אחר, אשר עלול לאפשר גישה למידע ו/או לשירות למי שאינו מורשה לכך. אני פוטר/ת בזאת את מדיקס מכל אחריות ו/או חבות בגין אי־ביצוע הסרה כאמור.

close
דף הביתבלוגגם גיבורים צריכים עזרה

גם גיבורים צריכים עזרה

01/04/2020 | מאת: צוות מדיקס
גם גיבורים צריכים עזרה

כולנו כבר יודעים שיש אנשים הנמצאים בסיכון מוגבר לסיבוכים מסכני חיים במידה ויחלו בקורנה, כמו למשל אוכלוסיית הקשישים ואנשים בעלי מחלות רקע. אך יש קבוצה אחת שחשיפה שלה למחלה, עלולה לסכן את כולנו.

 

רופאים ורופאות, אחים ואחיות, מטפלים ומטפלות ואנשי צוות רפואי אחרים, נמצאים בחזית המאבק נגד המחלה, לעיתים תוך סיכון בריאותם האישית.

 

בראשית חודש פברואר, התבשר העולם על מותו של לי ונליאנג (Li Wenliang), הרופא הסיני שהיה מהראשונים להזהיר מפני התפרצות המגיפה. אבל הוא לא איש הרפואה היחיד ששילם בחייו במלחמה מול נגיף הקורונה. מעל ל-3,300 עובדי מערכת הבריאות בסין אובחנו כחולים, ולפחות 22 מהם מתו. מספרים אלו ממשיכים לעלות כשאנשי רפואה מאיטליה, ספרד, ארה"ב ומדינות נוספות נחשפים לנגיף ובמקרים רבים נדבקים בו.

 

אנשי רפואה אמנם מקבלים ציוד מגן, אבל המלאי העולמי של מסכות רפואיות, חליפות מגן וציוד נוסף הולך ואוזל, ובמדינות מסוימות הצוות הרפואי מוצא את עצמו חשוף במערכה.

 

זה הזמן שבו אנחנו - מטופלים, קרובי משפחה של אנשי רפואה, וכאלו שאולי יזדקקו בעתיד לטיפול רפואי – צריכים לקחת אחריות, להפגין סולידריות עם אנשי הצוות הרפואי ולעשות כל שביכולתנו כדי להגן עליהם. עלינו לדאוג לבריאות שלהם, כפי שהם דואגים לשלנו:

 

  • לא כל כאב גרון הוא סיבה לדאגה – עלינו לשקול האם הביקור שלנו בבית החולים או במרפאה הוא הכרחי. זמנם של הרופאים מוגבל ויקר, ועליהם לנצל אותו לטיפול במקרים דחופים בלבד.  המנעו מלבקר חברים או בני משפחה מאושפזים, על מנת להפחית את הסיכון להעביר זיהומים אל תוך בית החולים וממנו, ולהעמיס על הרופאים עוד יותר.
  • הגנו על עצמכם - אם אתם חייבים להגיע לבית החולים, נקטו במשנה זהירות – חבשו מסכת מגן וכפפות, שמרו על מרחק מחולים אחרים, שטפו ידיים במים וסבון לעיתים תכופות ולמשך 20 שניות לפחות, הקפידו להשתעל או להתעטש למרפק (יותר נכון, לגומץ, גומת המרפק), והכי חשוב – שימו לב שהצוות הרפואי המטפל בכם שומר גם הוא על כללי ההגיינה.
  • התחשבו באחרים – בתי חולים במדינות רבות חווים מחסור בציוד רפואי חיוני. הצוותים הרפואיים ברחבי העולם זקוקים נואשות לציוד מגן, על כן הקפידו להשתמש במסיכות בהתאם להנחיות בלבד. כך תסייעו לצמצום המחסור.
  • גלו סבלנות – זכרו כי אתם לא המטופלים היחידים ויתכן כי אחרים זקוקים לטיפול דחוף יותר מכם. עם הגידול במספר חולי הקורונה, בתי החולים והצוות הרפואי חווים צפיפות ועומס חריגים. נסו להיות סבלניים ולהבין אם דברים לוקחים זמן רב יותר מהרגיל. אנשי הצוות עושים כמיטב יכולתם.

שמירה על בריאותם של אנשי הצוות הרפואי הינה בעדיפות עליונה, בעיקר בזמנים אלו. ככל שיותר אנשי צוות רפואי נדבקים בנגיף, כך יש פחות ידיים עובדות היכולות להעניק טיפול לחולים והסכנה לציבור כולו גדלה.