פתח שירות

קראת על השירותים שלנו ואתה מעוניין לקבל שירות? נשמח לעזור

 

Share

תנאי שימוש למערכת שיחת הווידאו

שימ/י לב: המידע המופיע על מסך המחשב שלך עלול להיחשף לעיני הסובבים, ובכלל זה בני משפחה ו/או כל אדם אחר המצוי בקרבתך בעת השימוש במערכת.

 

בתום השיחה במערכת מוטלת על המשתמש/ת אחריות בלעדית להסיר את המידע, ו/או את נתוני הזיהוי, ו/או כל נתון אחר, אשר עלול לאפשר גישה למידע ו/או לשירות למי שאינו מורשה לכך. אני פוטר/ת בזאת את מדיקס מכל אחריות ו/או חבות בגין אי־ביצוע הסרה כאמור.

close
דף הביתבלוגמתי לשקול טיפול רפואי בחו"ל?

מתי לשקול טיפול רפואי בחו"ל?

מתי לשקול טיפול רפואי בחו

טוב, קודם כל אם הטיפול לא ניתן בארץ, אבל יש לנו עוד כמה עצות בשבילכם

ההתלבטות אם לקבל טיפול בחו"ל תלויה בסוג הטיפול ובאיכותו בארץ.
 
בשלושה מקרים לפחות כדאי לשקול את הטיפול מחוץ לגבולות המדינה:
 הטיפול אינו קיים בארץ.
 הטיפול ניתן גם בארץ, אך הניסיון של הרופאים מועט מדיי.
 האבחנה שהתקבלה היא נדירה.
 
גם אם אתם עונים על אחד מהקריטריונים הללו, כדאי שתחשבו על עוד שני שיקולים לפני שתכריעו על טיסה:
  1. "יתרון הביתיות" - תמיד עדיף, אם אפשר, להיות במקום מוכר מבחינת שפה, הרגלים, תרבות, מזג אוויר, תמיכה משפחתית ועוד. זה משהו שלא תמיד חושבים עליו, אבל העובדה היא שרבים מתקשים להתמודד ברגעים הקשים עם הניתוק והריחוק מהבית. ואל תשכחו שלמצב הנפשי של המטופל ומשפחתו יש השפעה על סיכויי ההחלמה שלו.

  2. איתור המומחה - איתור המומחה המתאים הוא עניין לא פשוט וקשה לעשות את המחקר לבד. אחד הקריטריונים הוא ודאי ניסיון, שכן ניסיון מוביל לידע ולהתמקצעות בתחום. למרות שניסיון הוא קריטי ולא מומלץ לטפל אצל רופא שנסיונו מועט, ניסיון אינו מעיד בהכרח על איכות. בחו"ל, בגלל הנפח ומסות המטופלים בהשוואה לישראל, הניסיון בתחומים רבים הוא רב, אבל ייתכן שלמרות ותק הטיפול של רופא מסוים, אחוזי ההצלחה שלו יהיו נמוכים.

    יש אנשים שמניחים שאם יבחרו במרכז רפואי בעל מוניטין, זה יבטיח להם שיקבלו את הרופאים הטובים ביותר. אך גם זה לא ערובה - יש מרכזי מצוינות קטנים ופחות מוכרים לציבור הרחב, שהתמקצעו בתחומים מסוימים ועושים בהם את העבודה הטובה ביותר.

זכרו, "לא כל הנוצץ הוא זהב". הרפואה בארץ היא מצוינת, וברוב המקרים יש ניסיון מספק. שאלו את עצמכם האם הרווח הרפואי מצדיק את ההוצאה הכלכלית הכבדה?