פתח שירות

קראת על השירותים שלנו ואתה מעוניין לקבל שירות? נשמח לעזור

 

Share

תנאי שימוש למערכת שיחת הווידאו

שימ/י לב: המידע המופיע על מסך המחשב שלך עלול להיחשף לעיני הסובבים, ובכלל זה בני משפחה ו/או כל אדם אחר המצוי בקרבתך בעת השימוש במערכת.

 

בתום השיחה במערכת מוטלת על המשתמש/ת אחריות בלעדית להסיר את המידע, ו/או את נתוני הזיהוי, ו/או כל נתון אחר, אשר עלול לאפשר גישה למידע ו/או לשירות למי שאינו מורשה לכך. אני פוטר/ת בזאת את מדיקס מכל אחריות ו/או חבות בגין אי־ביצוע הסרה כאמור.

close
דף הביתבלוגבריאות מהטבע: סלק מפחית לחץ דם גבוה

בריאות מהטבע: סלק מפחית לחץ דם גבוה

בריאות מהטבע: סלק 
מפחית לחץ דם גבוה

ההשפעה של הסלק היא מיידית ונמשכת לכל אורך הטיפול. רק היזהרו מהכתמים

אל תתקרבו אליו עם חולצה לבנה, אבל אם אתם סובלים מלחץ דם גבוה, בהחלט כדאי לחמם את היחסים עם הסלק.

 

זה כבר ידוע שלסלק יש את היכולת להוריד משמעותית את לחץ הדם אצל אנשים בעלי לחץ דם תקין. במחקר שפורסם במגזין הרפואי Hypertension נבדקה האפשרות אם סלק יכול להשפיע לטובה גם על לחץ הדם של אנשים הסובלים מיתר לחץ דם.

 

במחקר השתתפו 68 נבדקים בעלי לחץ דם גבוה. הנבדקים קיבלו מדי יום במשך ארבעה שבועות 250 מ"ל מיץ סלק. חלק מהקבוצה שימשו קבוצת ביקורת וקיבלו פלצבו - המשקה ללא החומר הפעיל שלו, ניטרט.

 

לחץ הדם של הנבדקים ששתו את מיץ הסלק ירד בממוצע ב-8-7 מ"מ כספית, תגובה שנמשכה לכל אורך החודש של הטיפול. זאת לעומת קבוצת הביקורת ששתתה את המשקה המדולל, שלא חל שינוי בלחץ הדם של המשתתפים בה.

 

נוסף על כך, תפקוד האנדותל (השכבה הפנימית של כלי הדם שתפקידה, בין השאר, להפריש חומרים האחראיים ליכולת כלי הדם להתרחב) עלה ב-20% ונוקשות העורקים ירדה.

 

זוהי הוכחה ראשונה של ירידה מתמשכת בלחץ הדם באמצעות תזונה עשירה בניטרטים.