פתח שירות

קראת על השירותים שלנו ואתה מעוניין לקבל שירות? נשמח לעזור

 

Share

תנאי שימוש למערכת שיחת הווידאו

שימ/י לב: המידע המופיע על מסך המחשב שלך עלול להיחשף לעיני הסובבים, ובכלל זה בני משפחה ו/או כל אדם אחר המצוי בקרבתך בעת השימוש במערכת.

 

בתום השיחה במערכת מוטלת על המשתמש/ת אחריות בלעדית להסיר את המידע, ו/או את נתוני הזיהוי, ו/או כל נתון אחר, אשר עלול לאפשר גישה למידע ו/או לשירות למי שאינו מורשה לכך. אני פוטר/ת בזאת את מדיקס מכל אחריות ו/או חבות בגין אי־ביצוע הסרה כאמור.

close
דף הביתבלוגולס להגנת הצומח

ולס להגנת הצומח

ולס להגנת הצומח

הסיכון של צמחונים וטבעונים ללקות בסרטן המעי הגס נמוך משמעותית משל הטורפים

אם אתם מתנגדים לאכילת בעלי חיים, ודאי תשמחו לשמוע שיש לכך גם יתרון בריאותי חשוב: מתברר כי הסיכון של צמחונים (וטבעונים) ללקות בסרטן המעי הגס נמוך משמעותית מזה של הטורפים. כך עולה ממאמר שפורסם החודש בעיתון איגוד הרופאים האמריקאי Jama.
 
המחקר נערך בארה"ב בקרב כמעט 100,000 איש ונמשך שבע שנים. החוקרים חילקו את הקבוצה לארבע קטגוריות שונות של תזונה צמחונית: טבעונים, צמחונים (שאוכלים חלב וביצים), צמחונים אוכלי דגים וצמחונים חלקית. לאורך שנות המחקר אירעו בקרב הנבדקים בכל הקטגוריות 380 מקרים של סרטן המעי הגס ועוד 110 מקרים של סרטן פי הטבעת. אולם, כשבודקים את המספרים נמצא כי הם נמוכים משמעותית מאלה של אוכלי הבשר. מן הנתונים עולה כי הסיכון של צמחונים וטבעונים ללקות בסרטן קולורקטלי (מעי גס ופי הטבעת) הוא נמוך בכ-20% לעומת אוכלי הבשר.
 
ומה לגבי ההבדלים בין הקבוצות? מהמחקר עלה כי אם אתם צמחונים שאינם מוותרים על דגים, בכלל שיפרתם את מצבכם: הסיכון שלכם ללקות בסרטן מסוג זה, לפי המחקר, הוא קטן ב-40% מזה של אוכלי הבשר.
 
אנחנו מניחים שההחלטה אם להיות צמחוני לא תוכרע רק בגלל המחקר הזה, אבל חשוב לדעת את הנתונים האלה כאמצעי מניעה נוסף של סרטן קולורקטלי.