פתח שירות

קראת על השירותים שלנו ואתה מעוניין לקבל שירות? נשמח לעזור

 

Share

תנאי שימוש למערכת שיחת הווידאו

שימ/י לב: המידע המופיע על מסך המחשב שלך עלול להיחשף לעיני הסובבים, ובכלל זה בני משפחה ו/או כל אדם אחר המצוי בקרבתך בעת השימוש במערכת.

 

בתום השיחה במערכת מוטלת על המשתמש/ת אחריות בלעדית להסיר את המידע, ו/או את נתוני הזיהוי, ו/או כל נתון אחר, אשר עלול לאפשר גישה למידע ו/או לשירות למי שאינו מורשה לכך. אני פוטר/ת בזאת את מדיקס מכל אחריות ו/או חבות בגין אי־ביצוע הסרה כאמור.

close
דף הביתבלוגטראומה לנפש ולגוף

טראומה לנפש ולגוף

טראומה לנפש ולגוף

טראומה רגשית לילדים גורמת לשינויים במוח בדומה לאלה של חבלת ראש

כולנו יודעים שנפשם של ילדים היא רכה ונוחה להשפעה. אירועים קשים נצרבים בנפשם לעד. אלא שכעת מתברר ממחקר חדש שלא רק שאירועים טראומטיים גורמים נזק לנפשם של הילדים שלנו – הם משפיעים גם על גופם!
 
מהמחקר, שפורסם בכתב העת החשוב Journal of Psychiatric Research, עולה כי חוויות רגשיות קשות בגיל צעיר גורמות לשינויים במוח הדומים לאלה שעלולים להיווצר בעקבות חבלת ראש. שינויים אלה יכולים אפילו לגרום לדלקות במוח ממש כפי שקורה בעת זעזוע מוח.
 
צוות החוקרים בחן 105 ילדים שסבלו מהפרעות אישיות וממחלות נפש. מחצית מהם גם עברו טראומה נפשית בדרגה זו או אחרת. החוקרים זיהו שלושה גורמי לחץ שקובעים את רמת ההשפעה של הטראומה הנפשית: גיל התרחשות הטראומה (אם היא מתחת לגיל 8, רמתה גבוהה יותר); חומרת האירוע הטראומתי; ומשך הטראומה (אם היא נמשכה יותר משישה חודשים, רמת השפעתה גבוהה יותר).
 
בנוסף גילו החוקרים כי למרות שטראומה בילדות עלולה לגרום לדלקת במוח באופן מיידי, ההשפעה לעיתים משתהה ויכולה לגרום להתפתחות של בעיות גם בשלב מאוחר יותר בחיים.