פתח שירות

קראת על השירותים שלנו ואתה מעוניין לקבל שירות? נשמח לעזור

 

Share

תנאי שימוש למערכת שיחת הווידאו

שימ/י לב: המידע המופיע על מסך המחשב שלך עלול להיחשף לעיני הסובבים, ובכלל זה בני משפחה ו/או כל אדם אחר המצוי בקרבתך בעת השימוש במערכת.

 

בתום השיחה במערכת מוטלת על המשתמש/ת אחריות בלעדית להסיר את המידע, ו/או את נתוני הזיהוי, ו/או כל נתון אחר, אשר עלול לאפשר גישה למידע ו/או לשירות למי שאינו מורשה לכך. אני פוטר/ת בזאת את מדיקס מכל אחריות ו/או חבות בגין אי־ביצוע הסרה כאמור.

close
דף הביתבלוגטיפול אקסטרים

טיפול אקסטרים

טיפול אקסטרים

אם יש לכם אבנים בכליות, רוצו ללונה פארק

יש כאלה שהלב שלהם צונח, יש כאלה שחשים סחרחורת ויש כאלה שהמעיים שלהם מתהפכים – תופעת לוואי מוכרת לנסיעה על רכבת הרים בלונה פארק. מחקר חדש מגלה תופעה פיזית נוספת שמתלווה לנסיעה, הפעם דווקא חיובית: שחרור מאבנים בכליות.


אורולוגים מאוניברסיטת מישיגן בארה"ב החליטו לבדוק דיווחים שהגיעו אליהם ממטופלים אודות הסגולה המרפאת של הביקור בלונה פארק.

 

במחקר, שפורסם ב- Journal of the American Osteopathic Association, הם הדפיסו במדפסת תלת-ממד מודל של כליה עשוי סיליקון, מילאו אותו בשתן ובשלוש אבני כליה בגדלים שונים. את הכליה המלאכותית הם לקחו איתם לסיבוב ברכבת הרים בדיסניוורלד, פלורידה. מה שהחוקרים האלה היו צריכים לעבור... לא פחות מ-20 סיבובים על המתקן Big Thunder Mountain, נדרשו כדי לוודא את הממצאים.

 

אבל מתברר שהקסם עובד. בעיקר אם יושבים בקרון האחורי של הרכבת. כאשר ישבו החוקרים בחלק האחורי של הרכבת, עמד ממוצע הפליטה של האבנים על 64%, בעוד שאם בחרו לשבת מקדימה התוצאות היו מאכזבות יותר – רק 17%. גם למיקום האבנים בכליה יש חשיבות, 100% מהאבנים שהיו ממוקמות בקצה העליון של הכליה, מצאו את דרכן החוצה.

 

החוקרים מסכמים, שאם יש לכם אבנים בכליות שגודלן אינו עולה על חמישה מילימטר, סדרה של נסיעות ברכבת הרים עשויה לסייע לכם להוציאן בשתן. וכדאי לעשות זאת לפני שהן יגדילו את נפחן ויגרמו לכאבים חמורים או ידרשו התערבות רפואית.

 

נשמע כמו פתרו כיפי? לא בטוח. אף אחד לא שאל את הכליה המלאכותית אם תהליך היציאה של האבנים, תוך דהירה מטלטלת למעלה ולמטה היה מהנה. ועדיין לא הזכרנו את כל אלה שרק המחשבה על לעלות על רכבת הרים גורמת להם להתקף לב.