פתח שירות

קראת על השירותים שלנו ואתה מעוניין לקבל שירות? נשמח לעזור

 

Share

תנאי שימוש למערכת שיחת הווידאו

שימ/י לב: המידע המופיע על מסך המחשב שלך עלול להיחשף לעיני הסובבים, ובכלל זה בני משפחה ו/או כל אדם אחר המצוי בקרבתך בעת השימוש במערכת.

 

בתום השיחה במערכת מוטלת על המשתמש/ת אחריות בלעדית להסיר את המידע, ו/או את נתוני הזיהוי, ו/או כל נתון אחר, אשר עלול לאפשר גישה למידע ו/או לשירות למי שאינו מורשה לכך. אני פוטר/ת בזאת את מדיקס מכל אחריות ו/או חבות בגין אי־ביצוע הסרה כאמור.

close
דף הביתבלוגאומגה 3 בהריון מונעת אסתמה אצל הילד

אומגה 3 בהריון מונעת אסתמה אצל הילד

אומגה 3 בהריון מונעת אסתמה אצל הילד
EvgeniiAnd

נטילת התוסף בשליש האחרון של ההריון מפחיתה את הסיכון של הילד בשליש

אם בתחילת ההריון מומלץ לקחת חומצה פולית, נראה שבשליש האחרון של ההריון כדאי לקחת אומגה 3.
 
נשים שנטלו 2.4 גרם של תוסף אומגה 3 במהלך הטרימסטר האחרון של ההריון הפחיתו ב-31% את הסיכון של הילד לחלות באסטמה. כך עולה ממחקר שפורסם במגזין הרפואי הנחשב The New England Journal of Medicine.
 
"זה זמן רב האמנו שיש קשר בין התכונות האנטי דלקתיות של חומצות שומן רב בלתי רוויות, צריכה מועטה של אומגה 3 בתפריט המערבי והשיעור העולה של אסתמה אצל ילדים", אמר אחד החוקרים, "המחקר הזה מוכיח שהקשר הוא ודאי ומשמעותי".
 
החוקרים ניתחו דגימות דם של 695 נשים דניות בשבוע 24 להריון ושבוע אחד לאחר הלידה. הם השתמשו בשיטות ניתוח מהירות ומדויקות שפותחו באוניברסיטת ווטרלו בקנדה, כדי למדוד את הרמה בדם של Epaו- dha, שתי חומצות שומן חשובות שנמצאות באומגה 3. לאחר מכן נתנו לנשים מדי יום את התוסף, המכיל את שתי חומצות השומן הללו (ונמצא גם בדגי מים קרים) עד ללידה.
 
לאחר הלידה עקבו החוקרים אחרי המצב הבריאותי של הילדים במשך 5 שנים, הגיל שבו ניתן לקבוע אבחנה של אסתמה. התברר כי הסיכון לאסתמה, לצפצופים מתמשכים או לדלקות של מערכת הנשימה התחתונה ירד בכשליש. ילדיהן של נשים שרמות החומצות בדם שלהן היו נמוכות בתחילת המחקר הרוויחו עוד יותר מנטילת התוסף. הסיכון שלהם לחלות באסתמה ירד ב-54%.