הסרטן תפס את טל באמצע החיים, כשבדיקה שגרתית לגילוי מוקדם של סרטן השד הפכה את עולמה והציפה אותה בשאלות רבות לגבי העתיד שלה. היא עברה ניתוח להסרת הגידול, וכבר הכינה את עצמה נפשית לטיפולי הכימותרפיה שהיו ברירת המחדל, ולתופעות הלוואי הקשות כתוצאה מהם. יותר מכל היא חששה לאבד את שיערה, ותהתה אם הטיפול שהוצע לה הוא באמת הטיפול הנכון והטוב ביותר עבורה.

 

התמודדות עם מחלה קשה ומצבים רפואיים מורכבים היא חוויה מטלטלת, שמחוללת שינוי משמעותי בחייו של אדם. הימים והשבעות הראשונים שלאחר קבלת האבחנה עלולים להיות מלחיצים ומבלבלים מאוד עבור החולה ובני המשפחה שמלווים אותו, שצריכים להתמודד עם מציאות חדשה ולקבל החלטות רבות בתנאים של חוסר ודאות.

 

זוהי תקופה של מתח וחרדה שמעלה ספקות ושאלות רבות, שלמטופל ולבני משפחתו בדרך כלל אין את הכלים להתמודד איתן. למשל האם בוצעו כל הבדיקות הנחוצות? האם האבחנה נכונה ואיך ניתן לבדוק זאת? מה המשמעות בפועל של המחלה שאובחנה, ואיך היא תשפיע על חיי היומיום? מיהו המומחה המתאים ביותר לטיפול במצב? מהו הטיפול הנכון ביותר והיכן ניתן לקבל אותו? האם עדיף לקבל את הטיפול במערכת הציבורית או הפרטית? בארץ או בחו"ל? האם הטיפול שהוצע לי הוא באמת הטוב ביותר עבורי? ועוד שאלות הרות גורל, שיקבעו אם תנצח במאבק הגדול והחשוב ביותר שתנהל בחייך.

 

בשני העשורים האחרונים מתפתחת בעולם הרפואה מגמה של רפואה מותאמת אישית. מתוך ההכרה שכל אדם הוא ייחודי ושקיימת שונות רבה בין אוכלוסיות ברמה הגנטית, הסביבתית ואף המגדרית, אנו מבינים שטיפול שמתאים לחולה מסוים לא בהכרח יתאים לאדם אחר עם אותה המחלה. המשמעות היא ששני אנשים עם אותה מחלה עשויים להגיב באופן שונה לטיפול זהה, ולכן על מנת להתאים לאדם את הטיפול היעיל ביותר עבורו יש לקחת בחשבון את הנסיבות הפרטניות של מחלתו.

 

המערכות הרפואיות לא ערוכות להתמודד עם השונות הזו או לסייע לכל מטופל לקבל החלטות קריטיות, שהן חלק בלתי נפרד בהתמודדות עם מצב רפואי מורכב. לעיתים מעיבים עליהן אינטרסים מנוגדים, קיבעון, חוסר יעילות ועוד מיני תחלואים. הרפואה המודרנית בהחלט מציעה מגוון רחב של התמחויות, טיפולים, שיטות וגישות, אבל לפעמים בין כל ההמלצות, העצות ודעות של מוחים שונים, כמעט בלתי אפשרי להחליט על מי לסמוך, והמטופל עלול למצוא את עצמו נופל בין הכיסאות.

 

כדי באמת לשנות את מהלך הבריאות שלנו אנו זקוקים למערכת שמכוונת כולה למטופל, כאן מדיקס נכנסת לתמונה. שירות ניהול מחלה נולד מהצורך להעניק לכל מטופל ליווי רפואי מקצועי, מקיף ומותאם אישית כדי להחזיר לו את תחושת השליטה, ולהגביר את יעילות הטיפול. השירות שלנו מרכז את כל הפעולות הדרושות למטופל בידי צוות ליווי מקצועי וייחודי, שכולל רופאה או רופא בכירים ואחות מתאמת שירות מלווים במחלקת מחקר קליני, שמטפלים בכל צרכיו של המטופל למשך תקופה של שלושה חודשים עד שנה, ואף יותר אם נדרש. תוכנית הטיפול נבנית בשיתוף המטופל ומשפחתו, תוך זיהוי צרכים קליניים, חברתיים ורגשיים, ניתוח אפשרויות הטיפול וקביעת סדרי עדיפויות להתערבות.

 

מהניסיון הרב שלנו במדיקס אנחנו לומדים שבכ-20% מהמקרים שמגיעים אלינו יש שינוי באבחנה הרפואית, כלומר באחד מכל חמישה מקרים מטופל מקבל אבחנה שגויה. ב-43% מהמקרים אנו ממליצים על טיפול אחר מהטיפול הראשוני שהוצע למטופל, וב-55% מהמקרים אנו ממליצים להימנע מהטיפול שהוצע. לכן קיימת חשיבות עליונה לתכנית טיפולית מותאמת אישית ולליווי במהלך המסע הרפואי עד לקבלת התוצאה המיטבית לכל מטופל.

 

שירות ניהול מחלה של מדיקס הוא הרבה יותר מחוות דעת שנייה, הוא ליווי רב תחומי מלא שמעניק תמיכה רפואית ורגשית מתמשכת לאורך כל המסע הרפואי. אנחנו לא מציעים חוות דעת של מומחה אחד בלבד, אלא מקבלים מספר חוות דעת ממומחים רב-תחומיים מובילים בארץ ובעולם, משלבים את עבודתה של מחלקת מחקר שמתעדכנת בספרות המקצועית, במחקרים קליניים ובהתפתחויות המתמידות בעולם הרפואה, נעזרים בכלים דיגיטליים ייחודיים על מנת לגבש תמונת מצב אחת ברורה ומקיפה, שממוקדת בנתונים הספציפיים והאישיים של המטופל, ומאפשרת לו לקבל החלטות שיובילו אותו לתוצאות הרפואיות הטובות ביותר. 


בזמן שטל הכינה את עצמה לטיפולי הכימותרפיה, הצוות של מדיקס שליווה אותה בחן מחדש את תוצאות הבדיקות, הממצאים הפתולוגיים ואת חלופות הטיפול שהוצעו לה. הצוות המליץ לה לבצע בדיקה גנטית ייחודית, שמבוצעת בחו"ל ונותנת מידע סטטיסטי על הישנות המחלה. חלק מתאי הגידול שנלקחו בביופסיה שבוצעה  נשלחו למעבדה בארה"ב והתשובה שהתקבלה הייתה משמחת. נמצא שהסרטן של טל לא אלים ושהסיכוי שהוא יחזור קטן מאוד, ומעבר לכך נמצא שגם אם היא תעבור טיפולים כימותרפיים רוב הסיכויים שהם לא ישפיעו כלל על סיכויי חזרתה של המחלה בעתיד, ולכן אין צורך בטיפולים כימותרפיים. במקום הטיפולים הללו טל המשיכה בשגרת חייה עם טיפול תרופתי הורמונלי (כדור אחד ביום וזהו), דבר שחסך ממנה תופעות לוואי משמעותיות וארוכות טווח, שהיו מחלישות אותה וחושפות אותה לבעיות רפואיות נוספות.

 

אם גם את מתמודדים עם מצב רפואי מורכב, אובחנתם במחלה קשה או שאתם במהלכו של בירור רופאי, ורוצים לוודא שאתם מקבלים את כל הכלים שיש לרפואה להציע כדי לקבל החלטות מושכלות ומותאמות אישית למצבכם, היכנסו לאתר מדיקס https://medix.co.il או צרו איתנו קשר בטלפון 03-5769209 או בדוא"ל info@medix.org.il

 

 

 

 

שתף

Facebook
Twitter
LinkedIn
דילוג לתוכן